Odebírání dětí rodičů.

svetkolemnas.info

Odebírání dětí rodičů. Podívejte se, co nás chystají v ČR a na Slovensku

Svět kolem nás

Tv Joj přišla se šokující reportáži ohledně odebírání dětí sociální službou ve Velké Británii.

„Stovky dětí odebraných měsíčně. Ve Velké Británii. Jsme tady a voláme o pomoc. Jsou to děti, které prosí o vyslechnutí. Jestliže neslyšíte pláč těchto dětí, tak potom kdo,“ hlásala v Evropském parlamentu občanská aktivistka Sabine McNeill.

Podpořit ji přišli i lidé, kteří o své děti přišli. „ Tito lidé nemají svědomí, to se děje, proti tomuto stojíme. Prosím,“ pokračuje. V projevu připomíná i poslance britského parlamentu Johna Hamminga, který jako jediný vystupuje proti. A to i přesto, že jeho kolegové v tom nevidí voličský potenciál. V rozhovoru pro televizi JOJ potvrdil, že je situace velmi zlá.

„V roce 2012 to bylo 2.420 dětí, minulý rok 3.090 dětí. Takže je tu nárůst v počtu dětí z východní Evropy, které jsou v péči Anglie,“ tvrdí Hemming. Děti ze zahraničí přitom tvoří jen 5-10 procent z celkového počtu odebraných dětí. Podle Johna Hemminga je hlavním problémem způsob, jakým získávají důkazy na odebrání dětí.

„Důkazy nejsou dobré, jsou to jen názory úředníků. Oni mají za úkol odebrat více dětí. Takže není v jejich zájmu obhajovat to co je pro dítě nejlepší,“ dodal Hemming.